Technologická linka môže obsahovať drvič papieru, briketovací lis, zostavu dopravníkov pre manipuláciu s materiálom do drviča a z drviča do briketovacieho lisu, násypky pre uloženie nadrveného papiera a rotačný stojan pre balenie brikiet do PE vriec s presnou váhou.

Drvič doporučíme s ohľadom na požadovaný výkon linky, veľkosť vstupného materiálu a požiadaviek zákazníka na automatizáciu prevádzky. Drviče môžu spracovávať papier v rôznych veľkostiach od malých odrezkov až po balíky papiera s pôdorysom palety.

Spracujeme technologický projekt, dodáme a nainštalujeme všetky potrebné zariadenia, zaškolíme obsluhu a samozrejmosťou je aj zaistenie servisu.

Možné zostavy technologických linek

 • Drvič je umiestnený na násypke lisu
 • Drvič je umiestnený vedľa briketovacieho lisu
 • Lis je napojený na centrálne odsávanie so zásobníkom

 

Drvič je umiestnený na násypke lisu

Drvič je plnený ručne alebo pomocou pásového dopravníka vedúceho do násypky drviča. Celková výška zariadenia je cca 2,4 m.

pap1 pap3

 

Drvič je umiestnený vedľa briketovacieho lisu

Drvič je plnený ručne alebo pomocou pásového dopravníka vedúceho do násypky drviča. Nadrvený materiál prechádza šnekovým dopravníkom do násypky briketovacieho lisu. Lis môže byť vybavený filtračnou nadstavbou s ventilátorom na násypke lisu. Pneumatická doprava nadrveného materiálu z drviča do lisu je najvýhodnejším spôsobom dopravy. Je celkom bezprašná a prechádzajúci vzduch drvičom zvyšuje jeho výkon.

drtic_linka

Lis je napojený na centrálne odsávanie so zásobníkom

Drvič papiera je samostatne umiestnený vedľa technologickej linky produkujúcu vhodný odpad pre briketovanie a je prepojený so systémom centrálneho odsávania v papierenských alebo tlačiarenských prevádzkach. Centrálny filter môže byť postavený priamo na násypke lisu a materiál z neho padá priamo do násypky. Drvič môže spracovávať ostatný odpadový materiál z výroby, ktorý nemá vhodné rozmery pre briketovanie.

linka-2 linka-3 linka-4

Hydraulické briketovacie lisy BrikStar sú najpredávanejšie typy lisov, sú veľmi univerzálne a dobre vybavené. Spracovávajú odpadové materiály od veľmi jemnej aj prachovej frakcie až po hrubú frakciu, napr. drvený papier. Veľký výber typov umožňuje inštaláciu do malej stolárskej dielne aj pre veľké prevádzky s jednosmennou či viacsmennou prevádzkou. Násypku lisu je možné prepojiť s odsávacím zariadením do bezobslužného a bezprašného systému spracovávania odpadu.

Násypka lisu s voliteľnou kapacitou 1 až 3 m3 je vybavená čidlom hladiny materiálu, ktoré je nutné pre automatický rozbeh lisu, vyhrňovacou frézou so samostatným pohonom a šnekovým podávačom materiálu v násypke. Riadiaci počítač zaisťuje bezobslužnú prevádzku lisu a optimálne využitie výkonu lisu pri zmenách vlastností materiálu. Umožňuje aj komunikáciu lisu s ďalšími zariadeniami výrobnej linky.

Výhodou konštrukčného riešenia briketovacích lisov BrikStar je, že lisy sú schopné bez úprav okrem papiera lisovať suchý drevený odpad zo stolárskej dielne, alebo suchú drvenú slamu.

lis_papier1 lis_papier2

TypPriemer brikietVýkon kg/hodInštalovaný el. príkonVyrobených brikiet za rok
BrikStar 30 50 mm 20 - 40 4,3 kW 87,6 t 1
BrikStar 50 50 mm 40 - 60 5,6 kW 146 t 1
BrikStar 70 50 mm 50 - 80 6,9 kW 204,4 t 1
BrikStar 100 50 mm 90 - 120 9,3 kW 766,5 t 2
BrikStar 150 50 mm 130 - 160 13,5 kW 1 149,75 t 2
BrikStar 200 50 mm 180 - 220 14,5 kW 1 533 t 2
BrikStar 400 50 mm 360 - 420 28 kW 3 066 t 2
BrikStar Magnum 150 135 x 65 x 90 100 - 300 21,5 kW 2 300 t 2
BrikStar Magnum 300 135 x 65 x 90 250 - 500 28,5 kW 3 832,5 t 2

1. pri jednosmennej prevádzke (8h, 365 dní v roku), po doplnení chladiča oleja je možná nepretržitá prevádzka
2. pri trojsmennej prevádzke (3 x 7h, 365 dni v roku), chladič oleja je štandardnou výbavou lisu, a je možná nepretržitá prevádzka

Pre lepší priebeh lisovacieho procesu sú všetky lisy na papier vyrábané s priemerom brikety 50 mm. Lisy si zachovávajú univerzálnosť a môžu byť použité aj na iný materiál ako sú piliny, hobliny, atď. Hlavné výhody:

 • Riadenie dávkovania počítačom
 • Automatická regulácia dĺžky a kvality brikiet
 • Prispôsobenie sa zmenám vlastností materiálu
 • Možnosť voliteľných násypiek s objemom 2 m3 alebo 3 m3
 • Čidlo minimálnej a maximálnej hladiny materiálu v násypke
 • Vyhrňovacia fréza so samostatným pohonom
 • Predlžovacie potrubie pre vedenie brikiet dlhé až 15 m bez oblúkov
 • Tlmič vibrácií brikiet pre lisovanie nesúdržných materiálov
 • Vodou chladená alebo prrdĺžená raznica
 • Priame napojenie k centrálnemu odsávaniu
 • Vonkajšie prevedenie pre umiestnenie pod silo
 • Hydraulický olej Arktik pre prevádzku v teplotách do - 20°C
 • Minimálne náklady na montáž
 • Nízke opotrebovanie, nízke náklady na údržbu
 • Nízka spotreba elektrickej energie
 • Jednoduchá obsluha, rýchly servis
 • Komplexná dodávka, kvalitné spracovanie

Naše dlhoročné skúsenosti a veľký výber výkonov a prídavných zariadení sú zárukou čo najvhodnejšieho návrhu zariadenia podľa Vašich požiadavok a prianí. Sme schopní dodať aj atypické zariadenia, pretože večšina dielov sa vyrába v našom výrobnom závode.